30 Kasım 2015 Pazartesi

Jasinda Wilder- Sensiz (Falling Serisi 3)


Jasinda Wilder- Sensiz 
Benim adım Colton Calloway. Hikâyemin bir kısmını duydunuz ama fazlası var… Küçük kızım Kylie, büyüdü. On yedi yaşında, güzel ve yetenekli, tıpkı annesi gibi. Ve tıpkı Nell gibi, kızım da bir kötü çocuğa, bir sürü sırrı olan, karanlıkta yaşayan bir kötü çocuğa âşık oldu. Hikâyenin tamamını bildiğinizi sanıyordunuz. Bittiğini sanıyordunuz. Herkes için mutlu son. Yanıldınız. Benim adım Oz Hyde ve benimle daha önce hiç tanışmadınız. Ben de bu hikâyenin bir parçasıyım ama bir yan karakterim; çabucak unutacağınız birkaç kısa cümle. Ama tahmin edin ne oldu? Benim de anlatacağım bir hikâyem var. Kemerlerinizi bağlayın çünkü bu oldukça sarsıntılı bir yolculuk olacak. 
"Gerçek ve kabullenme üzerine bir hikâye. Dış görünümün ötesine geçmeyle ilgili. Potansiyel ve olasılıklar hakkında. Aşk, müzik ve muzize var. İnanılmaz." 

 Vilma's Book Blog 
"Bu roman sizi bir yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculuk hızlı ve mükemmel. Muhteşem müzik ve yılmaz bir aşk var. Kitap sizi esir alıyor ve bırakmıyor. Jasinda Wilder'dan bir harika daha!" 
Novel Grounds 
Bir kez daha Jasinda Wilder tutku dolu karakterlerle kalbimde sonsuz bir yuva kuran duygusal olarak güçlü bir hikâye sunuyor bize. Kesinlikle HARİKA!" 
Bookslapped

Gül
Bölüm başlarında bir Oz bir Colt ismini görünce insan  bir an ikisi  arasında geçen hikaye sanıyor 


Sibel
Sıradan,seri olması için oldukça zorlanmış bir hikaye olunca haliyle mantık hataları da oluyor.
zorla okunura yakın 


Gül
Başka yazarlardan ( bkz Judith McNaught  Westmoreland serisi  ya da Nora Roberts The MacGregors Serisi ) bir sonraki neslin hikayesini okumaya alışkın olsakta diğer yazarlar konuyu 1200 lerde başlattığı için  çok sorun olmuyor.Hala  elinizde 1250 lilerle ilgili bilgi olduğundan bir zaman yolculuğuna ihtiyacınız olmaz.
Ama işte ana karakterleri günümüzde yazıp ,çocuğunu yazmaya kalktığınızda  yazar gibi sonuna " Kitabın bel kemiği şarkıları  youtubeta  bulabilin istedim " yazarsınız Ne de olsa 18 yıl sonraya gidip  çıkacak şarkıları bulmanız mümkün değil.
Teknolojinin olduğu yerde saymasın es geçin – ya da önemsemeyin – Colt ve Nelly in hiç yaşlanmaması da es geçin.Bir bölümde birden ortaya çıkan “neden başka  çocukları olmadı ?”  sorusunu geçiştirmek için verdikleri çabada olağan üstüydü."Colt;  Bilmiyorum neden olmadı "  Yazar bilmiyorsa sen mi bileceksin di mi ama . Ayrıca daha fazla çocuk olsa ne olur.Aha Kylie yı gördük bence çok fazla yapmamanız gayet mantıklı olmuş.
Oz ve ona yazılan acıların çocuğu Emrah tan bile daha bedbaht geçmiş ve ajite etmiyormuş gibi görünmeye çalışılarak ajiteliğin dibine vurulması da ayrı bir öğürme sebebiydi benim için.
Sibel
Kitabın sadece erkek karakterlerin gözünden anlatılması ilginçti bence,çok da rahatsız olmadım bu konuda. Ama Colt’un bu kadar fazla rol çalması gerekli miydi,ondan emin değilim =) Bunun dışında bana göre çok da bir albenisi olmayan sıradan bir hikaye idi.Yazarla ortak olan The Killers hayranlığımız dışında aman aman beğenmedim kitabı.Oku ve unutlardan dı ki yorumu hemen yazmadığım için hafızam unut sürecine girmiş bile ki nasıldı yav kitap diye biraz düşündüğümü itiraf ediyorum.Bir de son kısımdaki aşırı tesadüfe hiç gerek yoktu bence.Yazar bu şekilde bir tesadüfle benden kocaman bir ‘Hadi canım sendeee’ kazandı =D

Haaa birde kitapta bir Nashville dizisi havası vardı sanki.Konular benzer değildi ama okurken direk aklıma o dizi geldi.