17 Şubat 2016 Çarşamba

Kathryn Freeman - Zıt Kutuplar


Kathryn Freeman  - Zıt Kutuplar
Sınıf ayrılığı gibisi yoktur, ta ki ayrı taraflarda olana kadar.
Brianna Worthington güzelliğe, ayrıcalığa ve oldukça dolgun bir banka hesabına sahiptir. Şahit olduğu en büyük zorluklar da televizyonda gördükleri ile sınırlıdır. Yine de, annesinin hayır kuruluşu olan Medic SOS’in, Güney Amerika’daki kasırga sonrası problemlerle nasıl ilgilendiğini görmesi için davet edildiğinde, kabul eder ve kendisi bile bu kabul edişe şaşırır.
Başhekim Mitch McBride’ın ise ihtiyacı olan son şey, patronun kızının işlere burnunu sokmasıdır. Şehrin diğer tarafından olan ve tüm hayatını uçlarda yaşayan adam, güzel bir yüz uğruna işini kaybetme riskini alacak değildir.
Zıt kutuplar birleşir, ateşle barut yan yana gelir, peki Brianna ve Mitch aralarında bir köprü oluşturabilecek midir?


Sibel
Arka kapak konusu itibariyle çok fazla bir şey beklemeden başlamıştım ama beğendim.


Sibel
Bizim yaş grubumuzdakiler daha iyi hatırlayacaktır Harlequin’in Altın Dizi diye serileri vardı hani. Normal beyaz dizilerden daha uzun,çok sayfalı olanlar.İşte Zıt Kutuplar bana biraz onları çağrıştırdı. Çünkü kitabın gerek konusu gerek anlatım şekli beyaz dizi gibiydi hem de nispeten eski dönem daha bir güzel yazılmış beyaz diziler gibi.O yüzden oldukça keyif alarak,sıkılmadan,beğenerek okudum tüm kitabı.Yazarın anlatımının akıcılığı Hatice Gökçe Üstündağ’ın bana göre gayet başarılı (üstelikte ilk çevirisi imiş) çevirisi ile bozulmadan bizlere ulaşmış (Kendisini tanıdığım için torpil geçmiyorum, beğenmeseydim de açık açık söylerdim =D ).

Karakterleri sevdim,özellikle kızın arada da erkeğin duyguları,hissettikleri güzel anlatılmıştı.Ancak  finali ile ilgili ufak bir eleştirim var.Hikayenin sonunda ki durumu eşitlemeye yönelik son bir kıvırma olmasaydı (ne olduğunu spoiler olmasın diye söylemiyorum ama yazar iyice klişeleştirmeden bitirememiş kitabı) bence çok daha iyi olurdu.

Orjinal Kapak