21 Ekim 2015 Çarşamba

Emma Chase – Darmadağınık ( Tangled Serisi 2 )


Emma Chase – Darmadağınık 
New York Times çok satan yazarı Emma Chase'in Karmakarışık adlı kitabının devamı olan Darmadağınık'ta, Kate'le Drew'un başına beklenmedik olaylar geliyor ve ikili ilişkileri için yeniden pazarlığa oturma ihtiyacı hissediyor.
İnsanlar ikiye ayrılır: Yaşananlara temkinli yaklaşanlar ve gözünü daldan budaktan sakınmayanlar… Ben hep sakin kalmaktan yana olmuşumdur. Tedbirli, planlar yapan biriyim. Ne var ki, Drew Evans'la tanıştığımda her şey değişti. Drew çok inatçıydı. Kendisine ve tabii bana çok güveniyordu.

Ama bütün aşk hikâyeleri sonsuza dek mutlu devam etmez. Drew ile atlarımızı batan güneşe doğru süreceğimizi mi düşünmüştünüz? O zaman aramıza hoş geldiniz! Şimdi hayatımın en önemli seçimini yapmak zorundayım. Drew ise kendi seçimini çoktan yaptı. Hatta bu kararı ikimiz adına da vermeye çalıştı. Ama bildiğiniz gibi, ben öyle biri değilim. O yüzden tek başıma Greenville, Ohio'ya döndüm. Gerçi aslına bakarsanız tam olarak yalnız sayılmam…

Şunu öğrendim ki eski alışkanlıklar kolay kolay yok olmuyor. Ve bazen yolunuza devam edebilmek için, başladığınız yere dönmek zorunda kalıyorsunuz.


Sibel
Ehh işte denebilecek bir kitaptı bence.Ama şu okuyucuyla konuşan,geniş zamanlı anlatım dili yok mu… Sevmedim ben bu tarzı.

Gül
Ehhhh miii,sıkıntıdan patlayarak okudum .Yazar kişisel deneyimlerini ve akıl vermesini karakterler üzerinden yapıyor ve bunu çokkk belli ediyor.


Sibel
İlk kitapta Drew’un tarzı,şapşallığı falan yazım şekline rağmen okutturmuştu kendini.Ama bu kitapta geniş zaman ve yazarın okuyucuyla konuşma olayı iyice şeyini çıkarttığı için okurken çok rahatsız etti beni. Üstüne Drew’un sahnelerinin nispeten az olması bu kitabı ilkinden daha az beğenmeme neden oldu. Kitabın neredeyse tamamının ‘Beni bir sen anladın,sen de yanlış anladın’ şeklinde olması da  sıktı beni. Evet arada 4-5 yerde güldüğüm yerler vardı ama yeterli gelmedi açıkçası. Ve yine ilk kitap gibi bu kitap ta Cin Ali formatında ve bol boş sayfalı olduğu için çabuk okundu bitti.


Gül

Spolier vermeden pekk bir şey yazamam  ,daha doğrusu saydıramam .İki yıldır birlikte yaşayan insanların yanlış anlaması bu olmamalıydı.İki aydır birlikte olan insanlar için mantıklı olabillirdi ama iki yıl çok saçma.Ayrıca Drew ı geçen kitapta zaten sevmemiştim,bu kitapta ise bu salak kızla ( ki kendisi bankacı olduğu halde doğru düzgün konuşamamakta) birlikte olması ona yeterli bir ceza.Ayrıca ne kaa ezikmişsin  be Drew.
Sadece büyük bir yanlış anlamaydı.