24 Mart 2015 Salı

Sydney Landon-Hafta Sonu Kaçamağı (Danvers Serisi 1)Sydney Landon-Hafta Sonu Kaçamağı 


Her kaçamağın yolu bir tesadüfle kesişir.
Mutlaka!
Bazen işler göründüğü gibi değildir.
Başarılı iş adamı Jason Danvers'a, üç yıldır asistanlığını yapan Claire Walters'ı sorsalar, onun ciddi, ağırbaşlı, çalışkan, sadık ve işkolik olduğunu söylerdi. Bunların yanına belki onlarca sıfat daha ekleyebilecek olan Jason'ın emin olamayacağı tek şey, asistanının cinsiyeti olurdu. 

Claire sürekli arkadan topladığı saçları ve kahverengi, tek tip kıyafetleriyle dikkat çekmekten o kadar uzaktı ki, Jason onun karakteri dışında belirgin hiçbir şey hatırlamazdı. Ama bir gün işler, bir daha asla eski haline dönemeyecek kadar değişti. 

Arkadaşının bekarlığa veda partisinde ortaya gelen kocaman pastadan yarı çıplak fırlayan parti kızı, Jason'a bir yerden tanıdık geliyordu. Açık saçları ve gözler önündeki kusursuz vücuduyla partideki herkesin hayranlığını kazanan bu pasta kızı, asistanı Claire'in ta kendisiydi. İyi de ailesini ziyaret etmeye gideceğini söyleyip izin aldığı o hafta sonu, hareketli bir partinin orta yerinde pastadan fırlaması ne demek oluyordu?

Birbirine bu kadar zıt iki hayat yaşayan asistanının sırlarını öğrenmek artık Jason'ın en önemli işi olacaktı. 

"Çok eğlenceli bir seriyle tanışmaya hazır olun."
-Fresh Fiction-
(Tanıtım Bülteninden)
Sibel :
Beyaz Diziye benzeyen konusunu okuyunca heveslendiğim,heyecanla beklediğim bir diğer kitapta Hafta Sonu Kaçamağı idi.Gerçi son zamanlarda bu tür kitaplarda yaşadığım hayal kırıklıklarından sonra umarım bu da öyle çıkmaz diyerek başladım okumaya.Veee çok sevdim.Güzel bir beyaz dizi gibiydi. Eğlenceli,akıcı,gereksiz yere uzatılmamış hoş bir kitaptı bana göre. Üstelikte kitaptaki Suzy karakterinin Greyson'la hikayesinin serinin 2.kitabında çıkacağını öğrenince daha da iyi oldu Nemesis inşallah çabuk çıkartır,çok bekletmez..Ve kitabın sonundaki yazı da çok hoşuma gitti 'Kendi hikayenizden sıkıldığınızda romantik bir kitap okumak iyi gelir...


Yurt Dışı Kapağı


Dikkat Spolier 

Gül:

Hımm ,Beyaz diziye benzemiyor ,beyaz dizi .Sadece biraz daha uzunu.Çok bir şey vaddetmeyen ama süründürmeyen bir kitap .
Ama şu var ki ben kitabın başında kızın kafasını her türlü belada olup ,kitap sonunda " aaa aslında bunların hepsini çözmek çok kolay yeter ki aşık ol " tarzı kitapları çok sevmiyorum 
Bu kitapta da öyle Jason kızın patronu kız borç içinde ,annesi alzheimer .Kız ve Jason aşık ; ev kızın olduğu için satılıp borçlardan kurtulabilirmiş,annesi aslında yanlış ilaç kullandığı için alzheimer zannediliyormuş,turp gibiymiş.
Belki ben hasetim;  bu tarz kitaplarda kızların kapısını çalan yakışıklı zengin üstüne birde elinde sihirli değnek ya da para değneği ile giren abiler olurken benim kapımı çalan  ancak ,zengin ve yakışıklı olmadığına şahitlik edebileceğim ,"servise çıktım abla birşey lazım mı ?" diyen bina görevlisi oluyor.