25 Mart 2015 Çarşamba

Jessica Park-Sırılsıklam Aşk (Flat-Out Love Serisi 1)

                                 

                               Jessica Park-Sırılsıklam Aşk 

Uzun boylu, en azından bir seksen olmalı. Alnına düşen kum rengi saçları onu daha da cazibeli kılıyor… Tişörtünün üstünde "Kankam Nietzsche'dir" yazıyor. Bu Matt'ti... Julie'den hoşlanıyordu. Bir de Finn var; Julie'nin âşık olduğu. Karmaşık mı? Tuhaf mı? Kesinlikle öyle.

Boston'a okumak için gelen Julie Seagle, hayatının böylesine altüst olacağını bilemezdi. Her şey onun için tam bir hayal kırıklığı olmuştu; dolandırılmış, ortada kalakalmıştı. Bu zor durumda sığınabileceği bir yer ararken yardımına Watkins ailesi yetişir. Ne var ki Julie, sığındığı bu ailenin biraz tuhaf olduğunu ve büyük sırlar taşıdığını düşünmeye başlar. Genç kadın, burada kalıp kalmaması gerektiğine karar vermeye çalışırken, ansızın kapısını çalan duygu onu şaşkına çevirir.

Bu aşktır; virajlı, engebeli ve heyecanlı bir yolculuk… Ve böylesi bir yolculukta kimsenin yara almadan kurtulması mümkün değildir.

"Bugüne dek okuduğum en iyi kitap... Sayısız kitap okudum ama bunun gibisini asla. Gülmekten gözlerimden yaşlar geldi. Komik, hüzünlü, romantik, sözün kısası harika."
-ComaCalm's Corner-

Sibel
      Kitabın tanıtımı okuduğumda açıkçası hiç ilgimi çekmemişti.Sanırım bunun nedeni kapak tasarımı olabilir (bende yazarın adını Jurasic Park olarak okuyanlardanım ) Sonrasında neymiş bu acaba diye Good Readse şöyle bir baktığımda puanının yüksekliği ilgimi çekip alıp,okumaya başladım ve elimden bırakamadım.Konu,anlatım, karakterler,çeviri hepsi çok güzeldi.350 sayfanın nasıl geçtiğini anlamadım.Kitaptaki ayan beyan belli olanı (!) kadın karakterin anlamamasına sinir olup (sonuçta anlarsa yazar yazacak bir şey bulamaz ama değil mi =) ) buna takılmadan okuyabilirseniz sizin de benim kadar zevk alabileceğiniz umuyorum. Ve bu arada ancak kitap bittikten sonra kapak tasarımı anlamını kazandı benim açımdan =)Gül
O kadar sevimli bir kitap ki ,okurken “ Kızım salak mısın her şey ortada “ diye düşünsenizde kızamadan zevkle okuyorsunuz.Matt o kadar tatlı o kadar tatlı ki .Bu ergen ,yirmi yaşını bile geçmemiş  gençler olgun abilerinden daha güzel seviyorlar ,daha mantıklı oluyorlar.(Hepsi olmasa da aklıma istisnalar düştü birden) Kitaptaki en sevdiğim şeylerden biri  sanırım FaceBook güncellemeleri.Her neyse çok gerçekçi olmasa da güzel bir hikaye okumak istiyorsanız tavsiye edebileceğim bir kitap.
Kitap seri,1,5 olarak Matt' ın hikayesi var 2 de ise Celeste' nin ,Türkiye de yayınlanır mı emin değilim.