13 Mart 2015 Cuma

Gayle Forman-Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece( Sadece Bir Gün Serisi 2)


                 Gayle Forman-Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece

Sadece Bir Yıl ve devam kitabı Sadece Bir Gece şimdi tek kitap halinde!

Bir Hikâyenin Sonunu Öğrenmeden Önce 
Nasıl Başladığını Hatırlamak Gerekir…

Willem gözlerini açtığında nerede olduğunu anlayamaz; Prag ya da Dubrovnik'te midir yoksa Amsterdam'a geri mi dönmüştür? Tek bildiği, yine yalnız olduğu ve Lulu isimli kızı bulması gerektiğidir. Paris'te onunla öylesine büyülü bir gün geçirmiştir ki kavuşmalarının kaderinde olup olmadığını merak eder. Willem onunla tekrar karşılaşmayı umarak yollara düşer ve Meksika'dan Hindistan'a dünyanın dört bir yanını gezer. Aylar birbirini kovalarken Lulu'yu bir türlü bulamayan genç adam, kaderin ağlarının tahmin ettiği kadar güçlü olup olmadığını sorgulamaya başlayacaktır…

Sadece Bir Gün'ün romantik ve duygusal devam kitabında, yaptığımız seçimler ile başımıza gelen kazalar ve ikisi kesiştiğinde elde ettiğimiz mutluluğun hikâyesi kaleme alınıyor.

"Karakterlerin derinliği, kurgudaki geçişler ve uzak mekân seçimleri, bu büyüleyici serüveni talihsiz bir aşk hikâyesinden çok öteye taşımış. Okuyucularına gizem, dram ve karşılıksız aşkı sunan bir kitap."
-Publishers Weekly-

"Anlatımı son derece canlı ve büyüleyici."
-School Library Journal-

"İnsanın kendini keşfetmesine dair bir yolculuk..."
-Kirkus Reviews-
Dikkat ilk kitabı okumadıysanız spoiler içerirSibel 
İlk kitap Sadece bir günde yaşananları ve sonrasında Willem’i bulabilmek için Allyson’un yaptıklarını okumuştuk.Çok da orijinal olmayan bir konu Gayle Forman’ın anlatımıyla akıcı,sıkmayan,güzel bir kitap olmuştu bana göre.Bu ikinci kitapta bu sefer Willem’in hikayesini okuyoruz.Yaşanan o tek günün ardından başına gelenler,kızı bulabilmek için çabalaması,kıl payı kaçırılan buluşma şansları ,annesi ile olan ilişkisi,ummadığı bir şekilde karşısına çıkan fırsatlar ve bunun sonucunda hayatının çok farklı yerlere gitmesi ile sonunda Lulu’yla (yani Allyson ile) karşılaşmaları.Yine güzel bir anlatım,akıcı bir dil ile sıkılmadan,elinizden bırakamadan okuyup bitiriyorsunuz kitabı.İlk kitapta net bir son olmaması sebebiyle kursağımızda kalan mutlu son hevesimiz bu kitapta ziyadesiyle karşılık buluyor =)                                                                                   
Bu arada yurtdışında 2,5.kitap olarak çıkan Sadece Bir Gece de bu kitabın sonuna eklenmiş.Ki bu da iyi olmuş.Çünkü Sadece Bir Yıl ilk kitabın sonuyla aynı şekilde bitiyor.Hatta ben bir sonraki sayfayı çevirip yazarın teşekkür yazısını görünce önce şoka girip,sonra sıkı bir küfür edip daha sonrasında Son Söz- Sadece Bir Gece olarak kitabın devam ettiğini görünce rahat bir nefes aldım.Siz de o şoku yaşamayın diye önceden uyarayım dedim ;) 


Serinin Yurtdışı Kapakları