23 Aralık 2015 Çarşamba

Amy Engel – Devrimin Kızı ( The Book of Ivy Serisi 2)


Amy Engel – Devrimin Kızı 
Ben Ivy Westfall. Kurucunun kızı. 
Nükleer bir savaş sonrası hayatta kalan az sayıdaki insandan biriydim. 16 yaşında kendimi bir güç savaşının ortasında buldum. Annemin katilinin oğluyla evlenmeye zorlandım. Görevim o kadar da zor değildi. Devrime öncülük edebilmem için kocamı öldürüp ailemin yönetimi ele geçirmesini sağlamalıydım, o kadar… 
Ben Ivy Westfall. Artık sistemin kurbanı değilim. Görevim artık eskisinden daha zor. İnandığım şeyler uğruna, her şeyimi kaybetme pahasına savaşacağım… 
İsmim Ivy Westfall. Ben Devrimin Kızı'yım. 

"Okurları kesinlikle tatmin edici bir son bekliyor. Engel harika bir iş çıkarmış!"
-Outlawpoet (Amazon top100 reviewer)-

"İlk kitaba yaraşır bir devam kitabı. Aksiyonu yüksek bir macera. Bastır Ivy!"
-Mary Brebner (Amazon Vine Reviewer)-

"Harika bir devam kitabı ve yazarın bir sonraki kitabının ne olacağını heyecanlı bekliyorum, çünkü kesinlikle okuyacağım!" 
-Bookworm (Amazon Vine Reviewer)-


"Kaldığı yerden devam eden hikâyede tempo bir an bile düşmüyor. Bu seriyi genç ve yetişkin, herkese kesinlikle öneriyorum."
-Melissa A. Palmer (Amazon Vine Reviewer)-

"Gerçekçilik ve dikkatle yaratılan detaylar bu romanı bir kitabın ötesine taşıyarak okuyanların keyif alacağı bir maceraya çeviriyor. Amy Engel sizi karmaşık bir dünyaya doğru bir yolculuğa çıkaran ve küçücük detayları dahi düşünerek sizi bu dünyanın içine, adeta içinde yaşıyormuşsunuz gibi çekmeyi başarabilen nadir yazarlardan birisi."
-BookWhisperer'dan Jax-


Sibel
İlk kitap kadar olmasa da bunu da beğendim.

Sibel
İlk kitap olan Kurucunun Kızını soluksuz okumuş,devam kitabının henüz yurtdışında bile yayınlanmadığını öğrendiğimde ise yıkılmıştım.Neyse ki Yabancı Yayınları çok bekletmeden Devrimin Kızını yurtdışında çıktıktan çok kısa bir süre sonra bize de ulaştırdı.


Kurucunun Kızının final sahnesi çok heyecanlı bir yerde bitmişti.O yüzden bu kitabı alır almaz merakla okumaya başladım.Kitabın giriş kısmı oldukça heyecanlı başladı ve ben sayfaları keyifle çevirdim. Ancak bir süre sonra kitap durağanlaştı.Ivy ve Bishop arasındaki ilişki sorunsalına =p gereğinden fazla sayfa ayrılınca olaylar azıcık soğudu.Halbuki böylesine bir hikayede bu tür konulara çok da gerek yoktu bence.Neyse ki daha sonra yine eski temposuna döndü de hikaye ilerledi.Ama kitap 264 sayfa olunca da hop diye bitiverdi.Ancak kitabı beğenmedim gibi bir yanlış anlaşılma olmasın.Güzel bir devam kitabıydı,olaylar yine olabilecek en mantıklı şekliyle çözümlendi ve final havada kalmadan yapıldı.

Eğer henüz okumadıysanız hazır sonlanmış bir seri olan The Bokk of Ivy’yi okumanızı tavsiye ederim.