31 Temmuz 2017 Pazartesi

Catherine Doyle - İntikam - Blood for Blood Serisi 1


Catherine Doyle - İntikam 
Konu intikam olunca aşk, işleri çıkmaza sokar.
Beş erkek kardeş mahallelerine taşınınca Sophie Gracewell’in hayatı değişmişti. Nicoli’ye karşı dayanılmaz bir çekim hisseden Sophie, kendini güçlü aileler tarafından yönetilen bir yeraltı suç ağının içinde bulmuştu. Fakat kardeşlerin karanlık sırları ortaya çıktıkça, Sophie de kendi ailesi hakkında acı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktı. Savaş halindeki iki aile arasında seçim yapması gerekiyordu. Seçimini yaptığında ise kan dökülecek ve kalpler kırılacaktı.
“Doyle’ın savaşan aileler ve kavuşamayan âşıklarla dolu bu ilk romanı Romeo ve Juliet ile The Sopranos’un modern bir karışımı.”
-Publishers Weekly-
“Okurlar, Sophie ve Nic’in talihsiz aşkına, kaçamak öpücüklerine ve birbirlerine bakışlarına eriyecekler.”
-Kirkus Review-
“Hikâye çok ilginç bitiyor… İnanılmaz sürükleyici bir kitap. Sophie, Nic ve Luca’nın karakterleri üzerine çok düşünülerek yazılmış.”
-VOYA-


Sibel
Minnak minnak mafyacıklar =P

Gül
Böyle kitaplar birinci tekil anlatımdan soğutuyor

Sibel
Birazcık spoiler olabilir…
Hikayenin kurgusu kendi içinde mantıklı.Okurken aklıma takılan birçok şeyin cevabını veriyor yazar. Ama bu kurgunun bana göre saçma olmasını engellemiyor.Özellikle çete elemanlarının yaşlarının bu kadar küçük olması tüm hikayenin inanılırlığını alıp götürüyor.Düşünün 17 yaşında bir suikastçi.Hadi diyelim doğumdan itibaren bu şekilde robotik olarak yetiştirilmiş olsun ee o zamanda öyle bir karakterin daha 2 görüşte çok az tanıdığı bir kıza aşık olması olayı yine saçma hale getiriyor.Diğer saçmalığı ise iyice spoiler olmasın diye yazamıyorum.Kitap kendi içinde mantıklı dedim gerçi ama son kısımdaki olayların polise nasıl yansıyacağını muhtemelen devam kitabında anlatılacağı için bu söylemim ne derece doğru kalacak bilemiyorum.

Yazar azıcık daha zorlarsa yukarıdakilere benzeyecek hikayedeki mafya da :P
Gül
Oyyyy oyyy nasıl zorlandım okurken nasıl zorlandım. Yarım bırakıyordum kitabı  Sibel “Sen bu ara çok önyargılısın o yüzden her şeye kulp buluyorsun “ demesi yüzünden inattan okudum.Yok valla kulp bulma falan değil ,zaten birinci tekil şahıs anlatımdan hoşlanmıyorum ,bir de üstüne birinci tekil anlatım salak bir kızdan  olunca hiçççç hiçççç çekilmiyor.20 sayfa içinde birbiri ile çelişen düşünceler ,sürekli saçmalama ,mafya polisi olan insanlar ,saçma sapan çatışmalar vs vs kitabı ancak 5 günde okuyabildim .Bence okumayın ama yine de çok istiyorsanız tutmayayım.