22 Aralık 2016 Perşembe

Alyssa Day-Atlantis'in Maskesiz Yüzü (Poseidon Savaşçıları Serisi 4)


Alyssa Day-Atlantis'in Maskesiz Yüzü 

İki dünya çarpışıyor ve Atlantis’in gerçek yüzü ortaya çıkıyor
 Alexios, Vampir Tanrıça Anubisa’nın elinde iki yıl boyunca tarifsiz işkencelere maruz kalmıştır. En sonunda acımasız tanrıçanın elinden kurtulup evine döner ve güzel bir savaşçıyla birlikte hayatı boyunca karşılaştığı en tehlikeli göreve atanır: “Vampirin Felaketi”ni ele geçirmek. Bu değerli elmas olmadan Atlantis yüzeye çıkıp dünyada hak ettiği yeri alamayacak, aynı zamanda insanlık büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalacaktır. Şeytanın ta kendisi onları tehdit ederken, Alexios zorlu görevini yerine getirmek ile kalbinin peşinden gitmek arasında sıkışıp kalır. Atlantisli savaşçı için tercih yapmak hiç bu kadar güç olmamıştır.
 "Alyssa Day’in karakterleri çok etkileyici!"
-Susan Squires
 "Müthiş bir fantastik seri."
-Teresa Medeiros
 "Alyssa Day'in ‘Poseidon Savaşçıları’ serisi büyüleyici, heyecanlı ve çok romantik.” 
-Jayne Castle
 "Alyssa Day şaşırtıcı ve hayret verici bir dünya yaratmış."
-Christine Feehan
 "Aksiyon ve romantizm dolu, doyumsuz bir fantastik roman."
-Fresh Fiction
Gül
“Kadınım,eşim ,ruh eşim” kitaplarının suda geçeni, ki bu en az sulu olanı

Sibel
Azıcık baştan savma yazılmış gibime geldi.Gül
Yukarıda Christine Feehan'ın yorumunu görünce çok güldüm,''Benim kitaplarımın denizde geçeni'' dese de yeterli bir yorum olurmuş.Başta da dediğim gibi bu kitap Atlantis ten çok dünya da geçiyor.O yüzden o şaşırtıcı dünya çok yok .Diğer kitapları çok net hatırlıyorum demek isterdim ama okuyalı epey oldu ( ne de olsa Martı yayınları üçüncü kitabı 2014 un martında yayınlamış ) ve o zamanda aman aman hayranı olmamıştım serinin .Sadece Alric abinin hikayesini merak ediyordum ki bu kitapta da hikayesinin bir kısmı  mevcut.Serinin şu ana kadar yurt dışında buçuklar hariç sekiz kitabı çıkmış durumda .Alric de tabii ki sekizinci kitapta .Martı Yayınlarının hızını hesaba katarsak okumak için epey süre var demektir bu .

orjinal kapak

Sibel
Sanki yazar Alexios’u aradan çıkartmak için öylesine bir şeyler uydurmuş gibi geldi okurken.Ben serinin ilk üç kitabını daha yakın bir zamanda okumama rağmen çok da hatırlamasam da (ki bir arkadaşım sağ olsun 3 kitabı bana kısa özetler halinde anlattı da hatırladım) diğer karakterlerin daha bir fazla özellikleri,kurguda daha bir özen vardı gibi aklımda kalmış.Alexios ve Grace diğerlerine göre daha mütevazi,öyle aman aman güçleri olmayan ara karakterler gibi kalmıştı bana göre.Mesela Grace çok iyi bir yüzücü vs bundan dem vuruluyor hikayede dolayısıyla ben de dedim her halde bununla ilgili bir şeyler yaşayacak ileride ama öyle kaldı o özellik bir işe yaramadı sonrasında =D  Kısaca  Alexios’u da aradan çıkarttık Alaric’e 4 kitap kaldı… (Bu arada hayatımızda rahipleri kahinleri beklemekle geçiyor. Nix,Acheron,Alaric vb  =p )

Sevdiğimiz serilerin devamı beklerken biz
(temsili )