23 Haziran 2016 Perşembe

Teresa Medeiros-İyi Geceler Tweetaşkım


Teresa Medeiros-İyi Geceler Tweetaşkım
İki Yalnız Kalp
Bir Gerçek Aşk
Gerçek aşkı bulmak için 140 karakter değil, sadece iki küçük kelime gerekir.
Başarılı yazar Abigail Donovan, Oprah’nın onayını kazanmış, Pulitzer’i ise kıl payı kaçırmıştır. O zaman neden zamanını New York’taki dairesinde iki kedisiyle yapayalnız geçirmektedir?
Yayın hakları temsilcisi onu sosyal medya dünyasına sürüklediğinde Abby, karşısına hayatını macera peşinde koşarak geçiren, seksi ve zeki İngiliz edebiyatı profesörü Mark Baynard gibi birinin çıkacağını aklının ucundan bile geçirmez. Abby ondan etkilenmemeye çalışsa da Mark her gülünç karşılaşmalarında Abby’nin yazar tıkanmasını çözmeye başlar.
Abby tam da tekrar yazmaya başlamışken Mark’ın ikisinin de hayatını sonsuza kadar değiştirebilecek bir sır sakladığını öğrenir. Bu sır karşısında Abby kasvetli hayatına mı dönecektir yoksa değişimi kabullenip hayatına devam etmeyi mi seçecektir?
“İyi Geceler Tweetaşkım tam da soğuk kış gecelerinde insanı ısıtacak türden bir kitap. İçten, komik ve dokunaklı bu roman sizi hem ağlatacak, hem güldürecek.”
Kristin Hannah
 “Bu kitapta şimşek hızında hazırcevaplık, keskin zekâ ve kalbe işleyen içtenlik var. Medeiros hangi devirde, hangi iletişim şekliyle olursa olsun, aşkın bir yolunu bulacağını kanıtlıyor.”
Lisa Kleypas
Gül
O kadar güzel ve tatlı bir kitap ki …
Sibel
Kısa,sevimli,eğlenceli…

Gül
Sanırım biraz bizim jenarasyonumuza hitap ediyor kitap,referansları atıf yaptığı diziler ,filimler, kitaplar ve kişiler benim hatırladığım zamanlardan.O yüzden ekstra sevmiş olabilirim kitabı.Azıcık tebessüm etmek ve keyifli zaman geçirmek istiyorsanız tereddütsüz önerebilirim kitabı.
Kısacık 200 küsür sayfa ,uzatmamış sıkmamış hiçbirşey ,Mark ve Abby arasında ki yazışmalar o kadar komik ve zekice ki,ister istemez etkileniyorsunuz iki karakterden de.
Teresa Medeiros  bugüne kadar sadece tarih aşk romanlarını okumuştum ve son yayınlanan hariç hepsini sevmiştim.Bu kitabından sonra azıcık araştırınca yazarın vampirli kitapları bile olduğu gördüm.Vampirliyi bilmem ama günümüzde geçen bu hikayeyi oldukça iyi kotardığını söyleyebilirim.


Sibel

Bu kadar kısa bir kitaba kısa bir yorum olacak ama ben de çok beğendim kitabı.Akıcı,sıkmayan, eğlenceli (bir ara ama amaaaa oldum gerçi) hoş bir kitaptı.Yapılan atıfların bir kısmını hatırlamamakla birlikte popüler olanların hepsini anladım =D  Kitap biraz ilerleyince Gül’ü tahminlerimle taciz ettim yine (ki nispeten haklı çıktım) ama merak etmeee mutlu son (upsss spoiler oldu =P ) demesiyle tahmin ettiğim bölüme geldiğimde gönül rahatlığıyla devam edip bitirdim kitabı.

Mark'ın   "gezdiği " yerlerden biri