20 Haziran 2016 Pazartesi

J.A. Redmerski - Sarai (Katiller Çetesi Serisi 1 )J.A. Redmerski - Sarai 
(Katiller Çetesi Serisi  1 )

"Beş yıldız!"
-The Book Enthusiast -


"Bu seri inanılmaz."
-Smi Book Club-

The New York Times, USA Today ve The Wall Street Journal'ın çok satan yazarı J.A. Redmerski'den tutkunun ve hayatta kalma mücadelesinin romanı…
Sarai henüz on dört yaşındayken annesi tarafından Meksika'daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanmıştır. Fakat Sarai, normal bir hayatın ne demek olduğunu unutmasına rağmen, zorla alıkonulduğu evden kaçma umudunu da hiç yitirmemiştir. Soğukkanlı bir katil olan Victor da tıpkı Sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. Victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için Sarai'ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar. Ne var ki, işler Sarai'ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini Tucson'a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur.
Firar sırasında Victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve Sarai'a yardım etmeye karar verir. Çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, Victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi Sarai'ın ölmesini isteyen erkek kardeşi Niklas'la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar. Victor ve Sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. Peki Victor'un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi Sarai'ın hayatta kalmasına yetecek midir? Bu kitap Sarai ve Victor'un hikâyesidir.


Sibel
Beklediğimden daha güzel çıktı,beğenerek okudum.

Gül
Değişik konu kabul ama inandırıcı mı ? Benim açımdan bazı şüpheler var.

Sibel
J.A.Redmerski’nin Hiçliğin Kıyısında kitabını şöyle böyle beğenmiş,Sonsuzluğun Kıyısında kitabını ise başından 40-50 sayfa okuyup hadi leynn diye bir kenara atmış biri olarak bu kitabının çıktığını duyduğumda azıcık arada kaldım alıp almamak konusunda.Ama konusunun değişikliğini ve GR deki puanını görünce hadi dedim Sibel heyecan yapmaya çalışmadan al kitabı (tabi ki de yaptım heyecan).Veee sonuç olarak çok beğendim kitabı.Hem kadın hem erkek karakterin hikayedeki yerlerine tam oturması (ki Victor’u okurken gözümde hep Jason Statham’ı canlandırdım <3 ),konunun ilginçliği, kurgunun havada kalmaması, hikayenin gidişatında kafanızda oluşan soru işaretlerinin yazar tarafından mantıklı bir şekilde giderilmesi, vıcık vıcık aşık karakterlerin olmaması sonucunda bir çırpıda, elden bırakılmadan, zevkle ,keyif alınarak okunan bir kitap oldu benim için Sarai. Umarım serinin devam kitapları da aynı çizgide olur da aynı keyfi alarak okumaya devam ederim bende.
Sibel tarafından uygun bulunan Victor

Gül
Kitabı Sibel kadar sevmedim.Neden derseniz Victor'un Sarai'yi bu kadar çabuk benimsemesi bana çok inandırıcı gelmedi.Kitapta net olarak yaşı söylenmesede 40 larına yakın Victor 6 yaşından beri bu işlerin içinde olup bu kadar merhametli olması ( ki sadece Sarai ye karşı ) çok inandırıcı değil.Ve Victor karakterinin yaptığı değil ama söyledi bazı şeyler beni rahatsız etti.Victor'un Sarai'ye ve O’nun geleceğine  yaptığı  değerlendirmeninde azıcık garip ve yanlı olduğunu düşünüyorum .Spolier vermeden bu kadar anlatılıyor,ama yaşanan olaylarda azıcık basit olmuş.Sarai nın kendi ile çelişen adalet anlayışınıda azıcık garip buldum diyip,yazarın yazım tarzını Hiçliğin Kıyısında nasıl sevmedimse hala sevmediğimi söylerek bitireyim.