25 Mayıs 2015 Pazartesi

Jessica Sorensen -Şansını Dene (The Coincidence Serisi 1)


  Jessica Sorensen -Şansını Dene
 Şans hiç kapını çalmayacak sanırsın ama bir gün çalarsa “şansını dene” ve onu geri çevirme! Kayden hayatındaki acılara karşı sessiz. Elinden gelse kendini hayatın akışına bırakacak ama acıları ne yazık ki hep onun peşinde. Bir gece her şeyin sonuna geldiğini düşünürken onu bu acılarından kurtarabilecek bir kurtarıcı çıkar karşısına: Callie. Callie hiçbir zaman şansa inanmaz çünkü on iki yaşında yaşadığı trajik bir olaydan sonra hayat onun için hiç de kolay değildir. Yaşadıklarını bir yandan unutmaya çalışırken bir yandan da kimseyle paylaşamaz. Altı yıl sonra bu travma onu tüketecek noktaya geldiğinde bir kurtarıcı çıkar karşısına: Kayden.
“Romantik, hareketli ve iyi yazılmış... Unutamayacağınız bir hikâye.” RT Book Reviews
“Hiç şüphesiz bu kitap bu zamana kadar okuduğum en iyi romanslardan biri. Bu hikâyedeki her şeye bayıldım. Kitabı bitirir bitirmez ikincisi için sabırsızlanacaksınız. ” bibliopearl.wordpress.com
“Elinizden bırakamayacağınız türde bir kitap”.  bookrockbetty.com

 Seri bilgisi için Tıkla 

Gül
Bu kadar mı bahtsız iki insan olur.Artık kesin ;  tamire ihtiyaç duyan karakterleri  seviyorum.
Sibel
Bütün YA klişelerine sahip olmasına rağmen sıkılmadan,severek okudum.Gül
Uzun süredir okuyup beğendiğim YA olmamıştı.Şansını Dene bu kötü gidişe bir son verdi , kesinlikle beklemiyordum.Yazar Jessica Sorensen ; henüz Ella ve Micah gibi iki uyuz karakteri yazdığını unutmamıştım.Lila ve Ethan daha iyi idi .Ama Kayden <3  Kayden sarılıp sarmalayacağım  kuzu kuzu .Callie yaşadığı travmaya rağmen ayakta kalabilmesi, kendine bir kaçış bulması ile takdirimi kazandı.Tüm YA klişeleri ile dolu olmasına rağmen güzel yazılmış iki karakter  ve hikaye .


Sibel
Konu çok klasik,kitap tümüyle YA şablonuyla yazılmış ama yazar güzel bir anlatımla akıcı bir dille yazdığından olsa gerek hiç gözüme batmadı bunlar.Yazar her iki karakteri de çok iyi oturtmuş hikayeye.Saçmalamalar,anlamsız konuşmalar vs yok.O yüzden klişe olmasına rağmen sinirlenmeden okuyabiliyorsunuz.Devam kitabının çıkmasını sabırsızlıkla bekleyeceklerimden oldu kitap.

Sadece bir yere takıldım,o da kitabın gidişatı ile ilgili değil de daha çok benim detay takıntımla ilgili =) Yaz başı kızın saçları kısaydı (baya kısa ve bunun bir nedeni var)ama  4 ay sonra saçlar sırtına kadar uzamıştı.Standart bir saç ayda ortalama 1.-cm uzasa 4 ayda 4.-cm hadi %50 arttıralım 6.-cm uzasın. Olmaz yani o kadar sürede o saç o kadar uzamazzzz =p
Gül
İlk kestiğinde çok kısa diyor kitabın başında omuzlarına değiyordu sanki ,hem öyle olmasa bile Callie ye uzun saçı çok mu görüyorsun ?

Sibel
Haşaaaa…İstediği saç olsun Callie’nin, kendiminkini keser veririm =p

Gül

Callie ve Kayden herşeyin en güzelini hak ediyorlar saç dahil     J