8 Nisan 2016 Cuma

Nicola Yoon- Her Şey


Nicola Yoon- Her Şey
EN BÜYÜK RİSK HİÇ RİSK ALMAMAKTIR.
Bazen en sevdiğim kitapları sondan başa tekrar okurum. Son bölümden başlar ve başa kadar tersten okurum. Bu şekilde okuduğunuzda, kitabın bölümleri de umuttan çaresizliğe, kendini tanımaktan şüpheye doğru gider. Aşk hikâyelerinde çiftler sevgili olarak başlar, sonunda yabancı olurlar. Yetişkinliğe ulaşma kitapları yolunu kaybetme hikâyelerine dönüşür. En sevdiğiniz karakterler yeniden doğar. Benim hayatım bir kitap olsa ve tersten okunacak olsa, hiçbir şey değişmezdi. Bugünün dünden hiçbir farkı yoktu. Yarın da bugünle aynı olacaktı. Maddy’nin Kitabı’nda, bütün bölümler birbirinin aynısıydı. Olly’ye kadar.
 “Muhteşem ve şiirsel.”
The New York Times Book Review
  “Kalbinizi ısıtacak bu hikâye, umut ve hayallerle sarılı aşkı tüm riskleriyle kabullenerek normalin ötesine geçiyor.”
Kirkus Reviews
 “Okumaya başladığınızda her şeyi bırakmak istemenize yol açabilir... bu lanetli aşk masalına kapılmamak çok zor.”
The Times
 “Bizi mahvedecek kadar güçlü bir aşk üzerine kurulu bu olağanüstü ilk roman, bir ilk roman için fazla iyi. Şefkatli, yaratıcı ve güzel anlatımıyla; şaşırtan sonuyla Her Şey bu yıl okuduğum en güzel kitaplardan biri.”
Jodi Picoult
 “Müthiş, Nicola Yoon tamamen eşsiz ve güzel bir okuma deneyimi yaşatıyor. Muhteşem yazısı, bir aşk hikâyesini kimsenin anlatmadığı gibi anlatmak için özgün çizimleriyle iç içe geçiyor. Bunun gibi bir kitabı okumuş olamazsınız.” David Arnold,
“Bazen tamamen farklı ve inanılmaz MÜKEMMEL bir kitapla karşılaşırsınız. Günlük parçalarından kitap yorumlarına, çizimlerden mesajlaşmalara, Maddie ve Olly’nin aşk hikâyesi acı, tatlı ve cesur. Herkesin okuması gereken bir kitap.”
Justine Magazine
“Her Şey’in her şeyi var... romantizm, cesaret ve zekâ. Nicola Yoon’un kitabı ve sesi, kitabı bitirdikten sonra bile uzun süre benimle kaldı.”
Danielle PaigeGül
Temiz,güzel uzun  bir nefes gibiydi kitap.
Sibel
Ağır drama bağlayacak diye çok korktum ama öyle çıkmadı Allahtan.

Gül
Pena yayınlarını Facebook üzerinden takip ediyorum.Sessiz sedasız piyasaya sürdü kitabı,sayfası takibimde olmasa atlayacağım bir kitap olurdu sanırım .Ama Pena yayınları ara sıra yeni tanınmamış yazarların güzel kitaplarını yayınlıyor.Bu kitap gibi .Yazarın ilk kitabı ve bence çok güzel bir hikaye yazmış.
Yeni bir şeylerde var kitapta ,eski şeylerde; 18 yaşında iki gencin birbirlerine  hızlıca aşık olması bilindik ve anlaşılabilir .30 lu abi ve ablalarının aksine yaşları delilik yapmak , şak diye aşık olmak için son derece müsait.
Bir iki mantık hatası okurken pek gözünüze batmıyor,ben yine “ Ne yorum yapacağım bu kitap hakkında” diye düşünürken  fark ettim.( bazen yorum yazmak kitabın büyüsünü bozuyor) Buna rağmen keyifle okunan ,sıcak ve derinliği olan bir hikaye .


Sibel

Ağır dram içeren bir kitap (Kim Holden-Gün Işığım dı o kitap) okuduktan sonra Gül’ün oku ısrarı ile biraz çekimser olarak başladım kitaba. Arka kapak özetinden konunun ne olduğu anlaşılmadığı için karşıma ana karakter olarak hasta bir kız çıkınca panik içinde dram mıııı yoksa bu da diye mesaj attım Gül’e.Dram olmadığı onayını aldıktan sonra rahatlayarak devam ettim kitaba ve pişman olmadım. Son derece iyi kurgulanmış (o mantık hatalarını fark etmedim ben valla) değişik konulu, akıcı,sevimli, sıkmayan,gereksizce uzatılmamış güzel bir hikaye idi.
Bu aralar neredeyse tüm kitaplar birbirinin aynısı diye söyleniyorsanız Her Şey sizi tümüyle bu sorundan kurtaracak ve bitirdiğinizde 'aaa ne güzel kitaptı yahu' diye şaşıracağınız bir kitaptı =)