23 Şubat 2017 Perşembe

Huntley Fitzpatrick – Çat Kapı Aşk


Huntley Fitzpatrick – Çat Kapı Aşk

Komşunun yakışıklı oğlunu gözetleyen genç kız, komşunun yakışıklı oğlunu seviyor...
Ev hayatı oldukça düzenli, temiz ve sakin olan Samantha için Garrett'lar her şeydi. Gürültü, karmaşa, sevgi, şefkat... Her gün gizlice Garrett'ları izleyen Samantha her zaman onlardan biri olmayı dilemişti. Ta ki bir yaz akşamı komşunun yakışıklı oğlu Jase penceresine tırmanıp tüm hayatını değiştirene dek... 

Birbirlerine delicesine âşık olan iki genç, ilk aşkın heyecanına ve acemiliğine kapılır. Garrett'lar tarafından içtenlikle kabul görse de Samantha bu durumu annesinden saklamak zorundadır. Bir araba kazası Jase'in ailesinin hayatını mahvettiğindeyse zorlu bir yol ayrımına gelecektir. Samantha sonunda hangi aileyi kurtaracak; kendininkini mi yoksa sevdiği çocuğunkini mi? 

"Fitzpatrick'in bu şahane çıkış romanı, ilk aşkın yoğun duygularına esir ediyor." 
-Publishers Weekly-


"Kendinizi ilk aşkın sarhoş eden coşkusuna kaptıracaksınız." 
-Voya-

"Fitzpatrick'ten muhteşem bir deneyim. Jase genç kızları kendine hayran bırakacak." 
-Kirkus Reviews-

"Fitzpatrick'in muhteşem ilk romanı, ilk aşkın dokunaklı hikâyesini anlatıyor. Kahramanlar ile kötü insanlar arasında kalan okurlar 'doğru' ve 'yanlış' seçimlerin aslında ne kadar da göz önünde olduğunu hatırlayacak." 
-Christina Hogrebe-

"Neden kurtarılmaya ihtiyacım olsun ki? Burası evimin çatısı." 
"Bilmem. Seni burada görünce aklıma Rapunzel geldi. Kule gibi bir yere hapsedilen şu kız. Uzun, sarı saçları ve şey..." 
"Peki, sen kimsin?" Sorumu "prens" diye yanıtladığı takdirde kahkahalara boğulacağımdan emindim. 
Ama o, "Jase Garrett," dedi. Gecenin bir vakti birlikte çatıda oturmuyormuşuz da üniversitede mülakat yapıyormuşuz gibi tokalaşmak için elini uzattı. 
"Samantha Reed," dedim. İçinde bulunduğumuz tuhaf duruma rağmen içgüdüsel bir nezaketle elini sıktım. 
İsmimi beğendiğini belirtmek istercesine, "Tam da prenseslere yakışır bir isim," dedikten sonra başını çevirip gülümsedi.


Sibel
Ergenlerden bıktım dedim ama bu seferkileri beğendim

Gül 
Olgun ergen familyasından bunlar,severek okunuyor


Sibel
Yakında Gül ile ikimizin bu kadar ergen kitabı okumaktan ergenlik sivilcelerimiz yeniden çıkmaya başlayacak ama bu seferki ergen kitabı olmuştu.Güzel yazılmış,akıcı bir dil,salak olmayan yaşına uygun karakterler,aslında hikayede olup biten çok da bir şey olmamasına rağmen okumaktan kendinizi alamadığınız hoş bir anlatım.Sadece arka kapak özet yüzünden sürekli acaba ne zaman drama bağlayacak endişesi ile okumak kötüydü ama neyse ki yazar olayı ajitasyona vardırmadan güzel toparladı. Ve son olarak Garrett ailesine bayıldım.Yazar tüm karakterleri o kadar güzel kurgulayıp anlatmış ki insanın o ailenin içinde olası geliyor =D
Gül
Beş çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak diyebilirim ki Garrett ailesi kalabalık ailesi olan biri tarafından yazılmamış.Ortamın daha kaoslu olması lazımdı ki bizim aramız minimum 3 yaş.Sanırım ben ailenin annesini markette durdurup “doğum kontrol diye bir şey var” diyenlerden olurdum.Kitap güzel yazılmış akıcı ve rahat okunuyor bunun dışında.