5 Mayıs 2016 Perşembe

K.A. Tucker – Bir Küçük Yalan ( Ten Tiny Breaths Serisi 2 )


K.A. Tucker – Bir Küçük Yalan
Cleary kardeşler arasında olgunluğu ve güçlü kişiliği sayesinde ailesinin trajik ölümünün ve ablası Kacey'nin kendi kendine zarar verdiği dönemin üstesinden gelmeyi başaran ve daha dengeli olan kız kardeş, her zaman Livie oldu. Ama bu dış görünüşün ardında, babasının ona söylediği son sözlere tutunmuş küçük bir kız çocuğu vardı. 

Babası ona, "Seninle gurur duyayım," demişti. Küçük kız da böyle olacağına söz vermişti. Ve geçen 17 yıl boyunca her seçiminde, her sözünde ve her davranışında, elinden gelenin en iyisini yaptı. Livie, sağlam bir plan ile Princeton Üniversitesine adım attığında amacına ulaşmakta kararlıydı: Derslerinde çok başarılı olacak, tıp fakültesine yönelecek ve bir gün evleneceği iyi ve saygın bir adamla tanışacaktı. 

Planının bir parçası olmayanlar ise Jell-O fondipleri, hayır diyemediği cana yakın ve parti delisi oda arkadaşı, tabii bir de erkek kürek takımının muhteşem kaptanı Ashton'dı. Kesinlikle Ashton'dı. O, Livie'nin olmayan sinirlerini zıplatan kibirli bir pislik ve Livie'nin bir erkekte istemeyeceği her şeydi. Daha da kötüsü Ashton, Livie'nin ölçütlerine tam da uyan kişinin -yani Connor'ın en iyi arkadaşı ve evini paylaştığı kişiydi. Peki, o zaman Livie neden Ashton'ı düşleyip duruyordu? 

Livie kendini, artık üstesinden gelemeyeceğini düşündüğü vasat notlar ve kariyer düşleri ile Ashton'a karşı hissetmemesi gereken duygular içinde buluverdiğinde babasına verdiği sözden ve bildiği tek kimlikten vazgeçmek zorunda kalacak mıydı?


Sibel
Bu yazar kesinlikle fantastik yazmamalı.Bu tarza aynen devam etsin…

Gül
Evet ,fantastikte kafası karışıyor ,zaten önce fantastikle başlamış yazmaya sanırım.
olmuşa yakın 

Sibel
Geçenlerde Elle Kennedy’nin Anlaşma kitabının okuyup beğenip yorumlamıştık blogda.Hah işte o yorumu alın bir doz daha dram ekleyin alın size Küçük Bir Yanlış.Koleje başlayan 1.sınıf öğrencisi , yurtta kalan akıllı kız,aynı takımda oynayıp 3 arkadaşı ile aynı evde kalan maddi durumu iyi,babası ile arası bozuk yakışıklı,taş erkek karakter.Şablon nerdeyse tamamıyla aynı.Gerçi K.A. Tucker’ın hakkını yememek lazım çünkü Anlaşma Küçük Bir Yanlıştan neredeyse 2 sene sonra yazılmış.Yani esinlenen biri varsa o da Elle Kennedy olmalı.Gerçi Jamie Macguire’de Tatlı Belayı Tucker’dan 2 sene önce yayınlamış.Demem o ki ilk şablonu kim oluşturdu bilmiyorum ama bu saydığım 3 hikayeyi de severek beğenerek okuduğum için bu tarzı düzgün kurgulayıp karakterleri oluşturdukları sürece bence bir sakıncası yok =D


Gül
Açıkçası Anlaşma kadar sevmedim,ama kötü bir kitapta değil.K.A. Tucker ın yazımından mı çeviriden mi emin olamadığım ,arada bir kopukluk hissi var.Konu çok alışılmadık bilinmezlerle çevrili değil ,üç aşağı beş yukarı ne olacağını anlıyorsunuz zaten. Ama psikoloğun evliya cinsinden olduğunu düşünüyorum yoksa hiçbir psikolog ya da psikiyatrist hastasının özel hayatına bu kadar dalmaz ,dalamaz etiksel vs vs yüzünden.Kitap bir şekilde kendini okutuyor ve devamınıda okuma isteği oluşturuyor.Ama K.A Tucker ın diğer serisi olan Lanetli bildiğin elimde süründü ve sanırım o seriye devam etmeyeceğim.K.A. Tucker ı biri fantastik yazmamaya ikna etmeli. 

Serinin Yurt Dışı Kapakları