3 Ağustos 2015 Pazartesi

Julie James-Şeytan Tüyü (FBI/US Attorney Serisi 1)


Julie  James-Şeytan Tüyü  
Kader iki azılı düşmanı birbirlerinin kollarına atarsa… Savcı yardımcısı Cameron Lynde, Chicago’da gizli kaçamaklar yapan onlarca senatörün tuttuğu onlarca otel odasının arasından, vahşice bir sevişmenin tuhaf bir cinayetle sonuçlandığı 1308 numaralı odanın yanındakini seçer. Ve Illinois’deki, bu özel davada görevlendirilebilecek onlarca FBI ajanının arasından, Özel Ajan Jack Pallas görevlendirilir. Özel Ajan Jack Pallas yıllar önce, beceriksizliği yüzünden kariyerini mahvettiği gerekçesiyle, savcı yardımcısı Cameron Lynde’i ulusal televizyonda rezil eden Jack Pallas’ın ta kendisidir. …elbette ortalık birbirine girer.

 Cameron Lynde’le birlikte çalışmak mı? Şaka mı yapıyorlar? Jack bunun belki de, yıllar önce Cameron yüzünden Chicago’dan sürüldüğü ve nihayet bu yıl geri geldiği için, kötü bir hoş geldin şakası olduğunu umuyor. Fakat fena halde yanılıyor.

“Julie James bir harika! Kendinizi sesli gülmekten alamayacak ve size ait bir FBI ajanınızın olmasını isteyeceksiniz!” 
New York Times’ın en çok satan yazarlarından Sandra Hill

Sibel
Polisiye,serüvenli aşk hikayelerini pek sevmem.Birkaç iyi yazar harici ya polisiye kısmı ya da aşk kısmı eksik,basit kalır.O yüzden bu kitaba başlarken biraz tereddüt ettim.Ama sıkılmadan, eğlenerek okuduğum bir kitap oldu.
Gül
Sırf aşk romanındansa araya sos karıştırılmış kitapları severim.O yüzden bu kitabıda sevdim

      Sibel
BD yazarı Julia James’i severim.Bu yazarın ismini okuyunca Julia/Julie a-e farkını anlamayıp aaa dedim bizim BD yazarı roman yazmış diyerekten her ne kadar polisiye-aşk ikilisini pek sevmesem de yazardan kaynaklı olarak bir cesaretle başladım (Gül uyarmasa hala BD yazarı sanıyordum) Veeee su gibi okundu bitti.Tahmin ettiğim gibi polisiye bölümü oldukça zayıftı ama anlatım,akıcılık,karakterler bu eksikliği kapattı bana göre.Hem erkek hem kadın karakter  hoşuma gitti.Kıskançlıkları,iç sesleri falan baya eğlendim,güldüm okurken.Kısacası ben beğendim bu kitabı.Serinin devam kitapları çıkınca tereddüt etmeden alıp okurum artık =)Gül
Polisiye yanı zayıf kalsa da ben kitabı sevdim.Bir kere olgun aklı başında karakter okumayı özlemişim.Hele ki ikisi de aklı başında insanlar olunca tadından yenmiyor.Akıllı karakterler zekice diyaloglarıda peşinden sürüklüyor hali ile ve başta düşman olan çiftin birbirleri ile didişmesini gülümseyerek zaman zaman kahkaha atarak okuyorsunuz.
Ayrıca  sek aşk romanlarının beni fena halde sıktığı bu günlerde iki dakikada muck muck olmayan karakterler okumak süper oldu.

Derunnnn ,anlamlı bir şeyler okumak istiyorsanız yanlış kitap ( hatta yanlış blog ) ama güzel  zaman geçirmek için gayet doğru bir  seçim olur. ( Elbette doğru Blog )