19 Mart 2018 Pazartesi

Yaşlı Gül Orta Şeker Genç Kitaplarını Okudu YorumladıNon Pratt-Doğruluk mu? Cesaret mi?
David Levithan , Rachel Cohn-Bize Çıkan Yollar
Karen M. McManus-Birimiz Yalan SöylüyorNon Pratt-Doğruluk mu? Cesaret mi?
Aşk tehlikeli bir oyundur.
Âşık olduğunuzda risk almaya her zaman değerdir.
Her şeyinizi riske alırsanız  kaybedecek neyiniz kalır ki?
Sevdiğin birini kurtarmak için ne kadar ileri gidebilirsin?
“Zekice, merak uyandırıcı ve elden bırakması zor bir kitap.” Guardian
 “Komik ve hayat dolu.”  Metro
 “Doğruluk mu? Cesaret mi? kalpte iz bırakan bir roman. Elimden bırakamadım.”
Muchlovedbooksblogspotcouk

Gül
Ben severek okudum doğrusu .Aslında yazar “Dur ,bundan daha fazla para kazanıyım “ diyip iki kitap olarak bile yayınlayabilecekken iki kitabı değişik bir şekilde birleştirip güzel bir şey yapmış.Genç gibi gençler,yani boylarından büyük büyük laflar etmiyorlar.David Levithan , Rachel Cohn-Bize Çıkan Yollar
“Senin için birtakım ipuçları bıraktım. Görmek istiyorsan sayfayı çevir.
İstemiyorsan lütfen defteri yerine bırak.”
 Aşkta şansı yaver giden kardeşinin zorlamasıyla on altı yaşındaki Lily en sevdiği kitapçının rafına kırmızı defterini bırakır ve içine yazdığı cesaret gerektiren görevleri doğru erkeğin yerine getirmesini beklemeye koyulur. Noel yüzünden keyfi hiç de yerinde olmayan meraklı ve alaycı Dash ise böyle görevlerden kaçınacak biri değildir… ve Meydan Okuma Defteri kafasını dağıtması için mükemmel bir bahanedir.
 Bir defterle başlayan hikâyelerinde yaşanan fırtınalı romantizm Dash ve Lily’nin hayallerine, arzularına ve birbirlerine kafa tutmalarına sahne olacak, kırmızı defter New York’un en ücra köşelerine kadar elden ele dolaşacaktır. Peki gerçek hayattaki kişilikleri, defterdeki kişilikleri kadar iyi uyum sağlayabilecek mi, yoksa sayfalarda başlayan macera, komedi filmlerinden fırlamışa benzer korkunç bir felaketle mi sonuçlanacak?


Gül
İşte bunlar genç gibi genç değil.O kadar kocaman kocaman laflar ediyorlar ki inanırlılıkları yok oluyor.Yaşlarını az buçuk büyütseler daha inandırıcı olabilirlermiş.Ama şu var ki çok gezen biri olmamakla birlikte New York a gittim ve bu iki genç sürekli benim gezdiğim yerlerde gezip durdular Özellikle Strand ,gerçekten tam kitapta anlatıldığı gibi.İngilizce kitap okuyan bir yeğenle gittiğimden bende orada 3 saate yakın bir zaman geçirdim ve Türkiye ye dönerken bagaj hakkımızın bir bavulu kitap doluydu.Belki de sırf bu yüzden benim için orta şeker olabilecek kitabı bir gecede okuyup bitirdim.Karen M. McManus-Birimiz Yalan Söylüyor

Dikkatlice takip ederseniz, belki bu gizemi çözebilirsiniz.
 Bir pazartesi öğleden sonra, Bayview Lisesi’nin beş öğrencisi cezaya kaldı.
Bronwyn, öğrencilerden ZEKİ olanı, Yale Üniversitesi’ne girmek istiyor ve asla kuralları çiğnemiyordu.
GÜZEL olan Addy ise mükemmel bir mezuniyet balosu prensesiydi.
SABIKALI olan Nate, halihazırda uyuşturucu satıcılığından şartlı tahliye edilmişti.
SPORCU olan Cooper, tüm gözleri üzerinde toplayan bir beyzbol oyuncusuydu.
Ve herkes tarafından DIŞLANAN Simon, Bayview Lisesi’nin ünlü dedikodu uygulamasının yaratıcısıydı.
Ancak kimse Simon’ın o ceza sınıfında öleceğini tahmin edemezdi. Yapılan soruşturmaya göre Simon’ın ölümü bir kaza değildi. Üstelik polis, Simon’ın diğer dört öğrenci hakkında yayınlayacağı dedikoduları eline geçirince hepsi birer cinayet şüphelisi oldu. Peki kim yalan söylüyordu?
Herkesin sırları vardır, değil mi? Asıl önemli olan, o sırları korumak için ne kadar ileri gideceğinizdir.


Gül
İlginç bir hikaye olmuş.Ama ben daha farklı bir şey bekliyordum sanırım( Yalancılar gibi ) Aslında orjinal bir konu ama  işleniş ortalama demek daha doğru.Bunlar da genç gibi gençler.


Strand ın içinden ve dışından kareler