12 Şubat 2018 Pazartesi

Mark Lawrence – Dikenlikler Kralı -Parçalanmış İmparatorluk Serisi 2


Mark Lawrence – Dikenlikler Kralı 
(Parçalanmış İmparatorluk Serisi 2)

İmparator olacak çocuk sonunda tahtına kavuşur ancak taç takmanın bedeli ağırdır…  
“Yükseklere ulaşmak isteyen, cesetlerin üstüne basmak zorundadır ve benim arkamda birçok biraderimin cesedi var. Bir piyonken oyuncu oldum ve oynadığımız bu küçük oyunu ben kazanacağım, gerekirse tüm dünyayı da kana boğarım.” 
Lordlar ve ufak krallar, Parçalanmış İmparatorluk’u ele geçirmek için çatışırken ülke yüzlerce savaşın ateşiyle harap olmuş durumdadır. Annesi ile kardeşinin intikamını almak için yürüdüğü uzun yolda Prens Honorous Jorg Ancrath, bitmek tükenmek bilmeyen bu savaşın arkasındaki gizli elleri fark eder. Oyunu görür ve tahtayı temizlemeye ant içer. Ancak ilk önce kendi taşlarını toplamalı, oyunu oynamayı öğrenmeli ve nasıl yeneceğini keşfetmelidir. 
Halkının taptığı bir kralın emrindeki, altı ulusun askerlerini barındıran, yirmi bin kişilik bir ordu Jorg’un kapılarına dayanır. Bütün dürüst insanlar bu beyaz şövalyenin imparatorluğu birleştirip yaralarını iyileştirmesini ister. Bütün kehanetler ondan yanadır. Bütün iyi krallar, kendisinden kat kat güçlü orduların karşısında, sırf halkını ve topraklarını korumak için bile olsa, diz çökmeyi tercih eder. Ancak Kral Jorg, iyi bir kral değil. 
Kendisinden çok daha büyük bir orduyla karşı karşıya kalan Jorg adil bir dövüşü kazanamayacağını bilir. Fakat hiçbir zaman adil dövüşmeye niyeti yoktur. 

“Tüm kitap, sanki hiç sonu gelmeyen bir aksiyon sahnesi gibi. Dikenlikler Kralı, George R. R. Martin seviyesinde ama çok daha hızlı bir epik fantastik.” 
-Fixed on Fantasy -
 “Mark Lawrence’ın muhteşem üslubu aşırıya kaçmadan canlı, basitliğe kaçmadan sade. Sizi içine çekiyor  ve hiç bırakmıyor.” 
-Peter V. Brett -
“Dikenlikler Kralı, fantastik edebiyatın en yetenekli yazarlarından biri olarak Mark Lawrence’ın yerini sabitliyor.” 
-Fantasy Faction -
“Güçlü bir kitap. ‘Etkileyici’ demek yetersiz kalıyor. Gerçekten fenomen olmuş bir seri.” 
Choice Book Reviews 
“Muhteşem. George R. R. Martin’le başa baş.” 
Conn Iggulden 
“Muhteşem bir roman. Dikenlikler Kralı, Dikenlikler Prensi’nden çok daha karmaşık ve ihtiraslı.” 
-Sffworld.com
“Bu kitap, okurunun ilgisinin tamamını isteyen ama bunun karşılığını da fazlasıyla veren karanlık bir roman. Kral olacak çocuğun hikâyesini şaşkınlık ve hayranlıkla okuyacaksınız.” 
-Fantasy Book Critic-  
“Kesinlikle ses getirecek bir seri.” 
-Falcata Times -

Mark Lawrence-Dikenlikler Prensi -Parçalanmış İmparatorluk Serisi 1 yorumu için tık tık 


Sibel
Çok beğendim.

Gül
Epik-fantastikten çok bir macera romanı gibi.Ben de beğendim


Sibel
Yazacak çok da fazla bir şe yok bence.İlk kitaptaki çizgi aynı şekilde devam ediyor.Jorg aynı Jorg. Okuması keyifli,zeki,kötü bir karakter hala ve bu haliyle sizi şaşırtarak kitabı elinizden bırakmadan okumanıza neden oluyor (en azından ben o haldeydim).
İlk kitaptaki tahminlerim ve çıkarımlarımda doğruymuşum bu arada.Bu kitapta iyice ortaya çıkıyor bazı şeyler.Ve Gül’ün ilk kitapta mantık hatası dediği konu da yine benim dediğim gibi çıkacak gibi gözüküyor.Gül
Spolier
Jorg evet hala kötü ve kanlı ama nedense bana Jorg karakteri biraz daha ortaya doğru çekilmiş  gibi geliyor .Daha az kanlı ve daha vicdanlı .Bana öyle geldi en azından.Şu kutunun içine saklanan sır yüzünden bu düşüncem.İlk kitaptaki  Jorg'u bu kadar etkiler miydi o sır ? Çok emin değilim .
Evet tamam bilgi unutulmuş ve bu kitapta savaş durunca bilgi geri dönecek gibi bir kahanette var ama hala yazar ilk kitaptaki tepkiler yüzünden sanki Jorg'u silahtan haberdar biri yapıyor.Ve başka kitapta eline ilk kez silahı alıp düzgün kullanan birine ancak gülerdik .Sadece bir el karpuza ateş edip silah kullanmayı öğrenmesi  garip olmuş .( bazı modellerde  mermi sayısı 8+1 mış o yüzden daha fazla karıştırmıyorum )