19 Şubat 2018 Pazartesi

Catherine Bybee-Mutluluğa Bir Kala-Not Quite Serisi 2


Catherine Bybee-Mutluluğa Bir Kala
Büyük bir otel zincirinin vârisi olan Katie Morrison, paranın satın alabileceği her şeye sahiptir. Ancak, sahip olduğu büyük servete rağmen içindeki boşluğu bir türlü dolduramamaktadır.
Ağabeyinin düğününde, çocukluk aşkı olan Dean ile karşılaşmasının bu boşluğu daha da büyütmesi ise Katie için kötü bir sürpriz olmuştur. Fakat gecenin sonunda onu büyük bir şok beklemektedir:
Birileri kapısının önüne bir bebek bırakmıştır.
Katie’yi çocukluğundan beri tanıyan Dean ise onun bir şeyler sakladığını fark etmiştir. Genç kadına yardım etmek için bu sırrı çözmeye karar veren Dean’i durdurmak mümkün olmaz ve
bebeğin ailesini birlikte aramaya başlarlar.
Ancak onları bekleyen gerçekten ikisi de habersizdir. Mutlu olma şansları yapacakları seçime bağlıdır.


Gül
Sonradan aklıma takılanlar oldu.

Sibel
Benim olmadı =D
Orta Şekere Yakın


Sibel
Serinin ilk kitabını da beğenmiştim bu da hoşuma gitti.Yazarın tarzını seviyorum.Yanlış anlaşılacak, anlamsızca uzatılacak bir sürü konu olmasına rağmen olayları, karışıklıkları fazla sündürmeden, karakterler arasında saçma sapan atarlanmalara gitmeden olayları çözüyor. Mantık çerçevesinden çok fazla sapmadan da finali yapıyor.Ee bunu yaparken de akıcı bir anlatımla da sizi sıkmıyor.Daha ne isteyeyim di mi ;)
Gül’e Not : O bebek olayının nedeni bana da çok gerçekçi gelmedi.Bir de bebeğin davranışları hiç dikkatimi çekmedi =D

Gül
Spolierr

Okurken okunuyor çatır çatır. Ama sonra düşünüyorsunuz 3 aylık bebek nasıl dönüyor ,katı besinlere başlıyor.Kitabın başında kızın durumundan sanki Dean'ın haberi yokmuş gibi düşünmüştüm,sonra olduğunu öğrendik ki o zaman Dean sanki azıcık öküz durumuna düşüyor ve gidip bebek yapmak için ayrılmış gibi oluyor.Azıcık düşününce eski sevgilinin çocuğu bırakması pek mantıklı gelmedi vs vs .Ama dediğim gibi okunuyor.